Nano T-shirt active with sweating

Posted by onder 15/03/2020 0 Yorumlarınız Nano T-shirt active with sweating,

During sports, pre-coded Logos or Inscriptions become visible with sweating on the skin. We produce countless versions of our t-shirt designs with sweats, according to your wishes. In some of our models, the text or logo, which is also visible before sweating, turns into a completely different look with additional text after sweating. We apply our nano technological designs to the t-shirts we produce with any color fabric. For example, the appearance of our red fabric on a T-shirt without sweating before sports is like a standard print. During sports, some articles disappear with sweating, while the previously unseen articles become visible. In this way, the message to be given is given in a very striking way. Of course, this is limited to your imagination.

The shirt, which has a normal white appearance before sweating, has a magnificent appearance with any text or logo desired after sweating during sports.

One of our t-shirt designs that are active with sweating is that the text or logo that appears before sweating disappears with sweating during sports.

In another nano design from our special sports performance t-shirts, the logo that appears before sweating disappears after sweating and turns into a completely different article. Color and appearance changes during sports will return to their original state after drying of sweat after sports.

Some types of fabric we use in our nano technological clothing products: 100% American high quality pure cotton fabric. Micro interlock fabric. Dry-touch high performance fabric.

Of course, these are just some of the countless types of fabric we use.

For detailed information, please contact us. Let us send our specially prepared catalog for free and let you call and inform you in detail.

Terleme ile aktif olan Nano Tişört. Islanınca yazı çıkan tişört

Spor esnasında derideki terleme ile önceden kodlanmış Logo veya Yazılar görünür hale gelir. Terleme ile yazıları görünen tişört tasarımlarımızın sayısız versiyonunu sizin isteklerinize göre üretiyoruz. Bazı modellerimizde terleme öncesi de görünür olan yazı veya logo, terleme sonrası ilave yazı ile tamamen farklı bir görünüme dönüşür. Nano teknolojik tasarımlarımızı her renk kumaş ile ürettiğimiz tişörtlere uyguluyoruz. Örneğin,kırımızı kumaş tişört üzerinde spordan önce terleme olmadan görünümü standart bir baskı gibidir. Spor esnasında terleme ile birlikte  bazı yazılar kaybolurken daha önce hiç görünmeyen yazılar görünür hale gelir. Bu sayede verilmek istenen mesaj çok çarpıcı şekilde verilmiş olur. Elbette bu sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır.

Terleme öncesi normal bir beyaz görünümünde olan tişört,spor esnasında terleme sonrası istenen herhangi bir yazı veya logo ile muhteşem bir görünüme kavuşur.

Terleme ile aktif olup yazıları görünen tişört tasarımlarımızdan biri ise,terleme öncesi görünen yazı veya logonun,spor esnasında terleme ile birlikte ortadan kalkmasıdır.

Özel spor performans tişörtlerimizden bir diğer nano tasarımda ise,terleme öncesi görünen logo,terleme sonrası ortadan kalkarak tamamen farklı bir yazıya dönüşür. Spor esnasında olan renk ve görünüm değişiklikleri,spor sonrası terlemenin kuruması ile tekrar ilk haline geri dönecektir.

Nano teknolojik giyim ürünlerimizde kullandığımız bazı kumaş türleri : % 100 Amerikan yüksek kalite saf pamuk kumaş. Mikro interlock kumaş. Dry-touch yüksek performans kumaş.

Elbette bunlar sadece kullandığımız sayısız kumaş türlerinden yalnızca bazıları.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. Özel hazırladığımız kataloğumuzu ücretsiz gönderelim ve sizi arayarak detaylı bilgilendirelim.

(high-tech Dry-Touch fabric that quickly sweats out the skin and keeps the body dry by accelerating the air intake from the outside. When you say what you want, we will decide the most suitable fabric, printing and product features together )